- Hoşgeldiniz

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

En iyi VPN Uygulamaları

En iyi VPN Uygulamaları sitemize 12 Kasım 2016 tarihinde eklenmiş ve 483 views kişi tarafından ziyaret edilmiş.
En iyi VPN Uygulamaları nelerdir

En iyi VPN Uygulamaları nelerdir

VPN uygulamaları sayesinde internette dolaşırken gizliliğinizi sağlayabilir, zararlı web sitelerine karşı cihazlarınızı güvence altına alabilir ve bölgesel olarak erişim engeli sunulan sitelere erişebilirsiniz. Biz de sizler için en iyi VPN uygulamalarını bir araya getirdik. Derlediğimiz en iyi VPN uygulamaları sayesinde hızlı ve güvenli bir şekilde internette gezinebileceksiniz. Günümüzde VPN ihtiyacı her geçen gün artmakta ve internete girerken VPN programı kullananların sayısı artmaktadır. İnternette yasakların artması En iyi VPN uygulamaları aramaları gittikçe artmaktadır. İnternet üzerinde anonim bir şekilde gezinti yapmak, kişisel bilgilerinizin ve şifrelerinizin çalınmasını engellemek istiyorsanız tedbirli olmak zorundasınız. Bilgisayarlarımızda ya da mobil cihazlarımızda kullandığımız internet bağlantısı herhangi bir önlem almadığımızda coğrafi konumumuzu ve verilerimizi ele vermekte ve bu yüzden kimi zaman istemediğimiz halde reklamlarla yüzyüze kalmak durumunda olabiliyoruz. Son zamanlarda internete ve özellikle sosyal medya’ ya getirilen kısıtlamalarda bir VPN uygulaması edinme zorunluluğunu doğurmaktadır. VPN uygulamaları ve özelliklerini tanıttığımız bu yazımızda ihtiyacınızı görecek bir VPN programını seçerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

En iyi VPN uygulamaları:

TunnelBear

TunnelBear vpn uygulaması

TunnelBear vpn uygulaması

En iyi VPN Uygulamaları içinde Tunnel Bear, kullanımı yaygın ve üyelik sistemi üzerinden çalışan VPN uygulamasıdır. Uygulamaya e-posta adresiniz ile üye oluyorsunuz ve 500MB bir bant genişliği elde ediyorsunuz. Tunnel Bear’ı Twitter üzerinden paylaştığınızda ayrıca ekstra 1 GB bant genişliğine daha sahip oluyorsunuz. Daha hızlı kullanım için premium olarak ücretli kullanmanız gerekmektedir.

Tunnelbar nasıl kullanılır diye soracak olursanız, önce uygulamayı aşağıdaki linkinden indiriyoruz. Kurulumu tamamlayarak “Create Account” sayfasından yeni bir üyelik kaydını yapıyoruz. Bilgileri tam olarak doldurduktan sonra mailimize tunnlerbar tarafından gönderilen onay mailini onaylıyoruz. bundan sonra tunnelbar uygulamasını kullanmaya başlayabiliriz. Uygulama arayüzünü açınca kullanmak istediğimiz ülkeyi belirliyor ve off düğmesini on konumuna getiriyoruz. Hepsi bu kadar.

TunnelBear kurulum videolu anlatım:

 

TunnelBear’ı indirmek için www.tunnelbear.com/download adresini ziyaret edin.

 

F-Secure Freedome

F-Secure Freedome vpn uygulaması

F-Secure Freedome vpn uygulaması


En iyi VPN Uygulamalarından bir başkası ise F-Secure Freedome , antivirüs programları şirketi Freedome’ un VPN uygulamasıdır. F-Secure Freedome standart bir VPN hizmeti sunarak bizleri zararlı web sitelerine karşı koruyor ve ayrıca istemediğimiz internet reklamlarına karşıda engelliyor. Ancak 7 günlük deneme süresinden sonra kullanmak için satın almanız gerekmektedir.

F-Secure Freedome vpn uygulamasını indirmek için tıklayınız 

 

ZenMate

 

Zen mate vpn progranı

Zen mate vpn progranı

VPN denilince akla ilk gelen isimlerden olan Almanya menşeli ZenMate uygulaması, bünyesinde barındırmış olduğu farklı lokasyonlar ile dikkat çekiyor. ZenMate’ i hızlı bir şekilde kullanabilmek için Bulgaristan veya Almanya lokasyonunu kullanmanızı öneriyoruz.

Zenmate, hem Chromium tabanlı Google Chrome ve diğer web tarayıcılarını kullanan hem de Mozilla Firefox ve Opera web tarayıcılarını kullananlar için hazırlanmış eklenti olarak veya ayrı bir program olarak kullanılabilen proxy programlarından biri ve çok kolay bir şekilde hem internetteki gizliliğinizi korumanızı hem de engelli internet sitelerine giriş yapabilmenizi sağlıyor.

Geçmiş senelerde proxy işlemlerini gerçekleştirmek oldukça meşakkatli bir işti ancak Zenmate bunu hem ücretsiz olarak hem de çok kolay kullanılır bir arayüzle gerçekleştirmenize olanak veriyor. Zira kullanmak için tek yapmanız Zenmate’ i yüklemek ve hesabınıza giriş yapmak.

Bir defa kurulduktan sonra kayıt işlemlerini tamamlıyorsunuz ve daha sonra var olan beş adet proxy ülkesi seçeneğinden bir tanesini seçiyorsunuz. Çünkü bazı web siteleri ülkemize hizmet vermiyorlar veya sadece kendi ülkelerine yahut bölgelerine hizmet veriyorlar. Sitelerin kendilerinden kaynaklanan bu engelin üstesinden gelmek için o ülkeye ait proxy’ i seçmek gerekiyor.

Zaman zaman çok yoğun talep olduğunda yavaşlamaların gerçekleştiği bir gerçek ancak bu durumda ülke değiştirerek hemen yavaşlığa son verebiliyorsunuz. Zaten bir süre sonra anlık yoğunluklar da son bulduğu için standart kullanıcıların web gezintileri sırasında büyük gecikmeler ya da yavaşlıklarla karşılaşacaklarını da sanmıyorum.

İnternette dolaşırken kişisel gizliliğine değer veren ve engelsiz, sınırsız bir şekilde internetin nimetlerinden faydalanmak isteyenlerin tüm web tarayıcılarında kullanabilecekleri kaliteli bir eklenti olması nedeniyle herkesin bilgisayarında yedekte bile olsa durması gerektiğine inanıyorum. Fakat proxy özelliğini kullandığınızda internete o ülkede giriyor göründüğünüzü ve bu nedenle konum tabanlı internet servislerinde değişiklikler meydana gelebileceğini de belirtmek lazım.

ZenMate kurulum videolu anlatım:

ZenMate vpn programını indirmek için tıklayınız

 

Hotspot Shield

 

Hotspot Shield vpn programı

Hotspot Shield vpn programı

Premium hizmetinde sunduğu hız ile ön plana çıkan Hotspot Shield, deneme süresinden sonra aylık üyelik sistemine yönlendiriyor. Lokasyon çeşitliliği, güvenliği ve hızı ile ön plana çıkan, Türkçe dil seçeneğine sahip Hotspot Shield ön plana çıkmaktadır.

VPN tabanlı bir yazılım olan Hotspot Shield, ülkemizde internet kullanıcılarının genellikle VPN programı ve yasaklı ve engelli sitelere giriş programı olarak adlandırdıkları yazılımların başında gelmektedir. Hem internet hem de yerel ağlar üzerinde kullanıcıları karşılaşabilecekleri her tür çevrimiçi tehdide karşı koruyan Hotspot Shield, kişisel gizliliği güvence altına almak için IP adresinizi gizler ve internet üzerinde anonim olarak dolaşmanıza olanak sağlar.

Kişisel bilgilerinizi ele geçirmeye çalışan web servislerine, üçüncü parti yazılımlara ve servis sağlayacılara karşı sizi koruyacak olan program, aynı zamanda engelli sitelere girme ve yasaklı sitelere girme konusunda da sizlere yardımcı olacak ve bu sayede internet üzerinde özgürce gezinmenin keyfini çıkarabileceksiniz.

DNS değiştirme işlemi hakkında bilgisi olmayan veya DNS değiştirmekle uğraşmak istemeyen kullanıcılar için de oldukça etkili bir çözüm sunan Hotspot Shield, sahip olduğu basit ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde her seviyeden bilgisayar kullanıcısı tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Piyasada yer alan benzeri programlara göre çok daha kullanışlı ve basit olan yazılım ile tek bir tıklama ile internette güvenli ve özgürce dolaşmaya başlayabilirsiniz.

Ayarlar menüsü altında yer alan güvenlik seçenekleri sayesinde farklı güvenlik seviyelerinden istediğinizi seçmenize olanak sağlayan VPN programı, eviniz dışında herhangi bir kablosuz ağa bağlıyken bile size oldukça güçlü ve etkili bir koruma sağlamaktadır.

Sonuç olarak piyasada yer alan en gelişmiş ve etkili VPN programlarından bir tanesi olan Hotspot Shield, mutlaka bilgisayarlarınız üzerinde yer alması gereken programlardan bir tanesi olarak dikkat çekmektedir.

Hotspot Shield Özellikleri:

  • HTTPS şifrelemesi ile güvenli web deneyimi
  • Kişisel gizliliğiniz için IP adresi saklama
  • Yasaklı ve erişime engellenmiş sitelere girebilme
  • Wi-Fi bağlantı noktaları üzerinden gelebilecek saldırılara karşı tam koruma
  • Kablosuz ve kablolu bağlantılar için güvenlik
  • Çevrimiçi kişisel bilgilerinizi ve verilerinizi koruma altına alma

 

Hotspot Shield kurulum videolu anlatımı:

 

   Hotspot Shield indirmek için tıklayınız

Opera VPN

Opera Vpn programı

Opera Vpn programı

Opera Free VPN Unlimited VPN uygulamasıyla birlikte internet bağlantınızı sanal olarak değiştirebilir ve Amerika, Hollanda, Kanada, Almanya gibi lokasyonlar üzerinden bağlantı kurabilirsiniz. Hızlı ve güvenilir olması, ücretsiz engel kaldırma servislerinin içerisinde Opera VPN’i ön sıralara taşıyorDotVPN

 

DotVPN

DotVPN vpn uygulaması

DotVPN vpn uygulaması

Hızlı, uygun fiyatlı ve güvenli bir VPN hizmeti isteyenlerin tercih etmesini önerdiğimiz DotVPN, internet tarayıcısı eklentileri ve uygulamaları ile her platformda boy gösteriyor.

DotVPN indirmek için tıklayınız

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.